Türkiyede burs veren kurum ve kuruluşların listesi

Elginkan Vakfı bursu

   Elinkan Topluluğu tarafından kurulan vakıf, ilk 2005 yılında üniversite öğrencilerine yönelik burs programını başlatmıştır. Vakıf, burs programı ile İTÜ, ODTÜ, EGE, İÜ ve Boğaziçi Üniversitelerinde lisans düzeyinde öğrenim gören başarılı ve maddi imkanları yetersiz öğrencilere karşılıksız burs vererek eğitime katkıda bulunmayı amaçlıyor.

ELGİNKAN VAKFI BURSLARI HAKKINDA GENEL BİLGİ 

Elginkan Vakfı Bursları, üniversitelerde lisans ve lisansüstü düzeyde öğrenim gören başarılı ve maddi imkanları yetersiz öğrencilere verilmekte, karşılıksız ve öğrenciye bir mecburi hizmet ya da geri ödeme yükümlülüğü getirmemektedir. 

Elginkan Vakfı Bursları, Elginkan Vakfı senedinin 13.maddesi 2.fıkrasının b bendi uyarınca Vakıf Mütevelli Heyetinde temsil edilen Üniversiteleri ve Yönetim Kurulu’nca uygun görülecek diğer Devlet Üniversitelerinde öğrenim gören öğrencilere verilmektedir. 

Bahse konu Üniversiteler İstanbul Teknik Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi ve Ege Üniversitesi’dir. 

Elginkan Vakfı Bursu 12 ay süreyle verilmektedir. 2010-2011 Eğitim öğretim döneminde Elginkan Vakfı Bursu 320 TL olarak ödenecektir.

Burslar ile ilgili ayrıntılı bilgiyi aşağıdaki adresten bulabilirsiniz.

http://www.elginkanvakfi.org.tr/Faaliyetlerimiz.aspx

Benzer yazılar:

3 yorum

1 YASEMİN { 09.16.11 at 2:25 pm }

iyi günler benim bursa ihtiyacım var acaba bana yardımcı olabilir misiniz

2 yasin kalem { 09.18.11 at 7:08 pm }

mrb ben selçuk üniversitesinde okuyorum bursa gercekten ihtiyacı olan bir öğrenciyim babam öğretmen yardımcı olurmusunuz

3 narin { 09.26.11 at 10:44 am }

merhaba ben üniversite okuyorum malatya inönüdeköyde yaşıyoruz hiçbi çalışanımız yok ailem bana destek veremiyor sizden yardım istiyorum ederseniz çok sevinirim

Yorum yap

canadian pharmacy Get professional advice from online pharmacies /#` order viagra professional cheapest prices and best deals.